به گزارش افکارنیوز،

 پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان که به شیلی سفر کرده است روز سه شنبه در نخستین اظهارات خود در این کشور درباره بحرانی که به اعتبار کلیسای کاتولیک لطمه زده است گفت بابت رسوایی سوءاستفاده جنسی کشیش‌ها از کودکان در شیلی «احساس درد و شرمساری» می کند.

پاپ فرانسیس در نخستین سخنرانی رسمی خود در سفر به شیلی در حضور میشله باشله، رئیس جمهور شیلی و دیگر مقامات این کشور و دیپلمات های خارجی این مطلب را بیان کرد.

گفتنی است؛ چند ساعت پیش از ورود پاپ فرانسیس به شیلی، معترضان به سوء استفاده‌های جنسی کشیش‌ها خواستار تحریم سوء استفاده کنندگان و هر کسی شدند که اقدامات آن‌ها را لاپوشانی کرده است.

موضوع سوء استفاده جنسی در شیلی بحثی حساس است که بخشی از آن به خاطر تصمیم پاپ برای انتصاب یک اسقف دارای روابط نزدیک با اصلی‌ترین سوء استفاده کننده این کشور است.

خوان کارلوس کروز یکی از قربانیان فرناندو کارادیما کشیشی که به سوء استفاده جنسی متهم است، گفت: «اکنون زمان درخواست عفو برای سوء استفاده کنندگان نیست، بلکه زمان آن است که پاپ دست به اقدام بزند. اگر او نمی‌تواند اسقف‌های دارای فساد اخلاقی را زندانی کند، حداقل آن‌ها را برکنار کند.»

حمله به چندین کلیسای کاتولیک در روز‌های اخیر بر تنش‌های مرتبط با سفر پاپ یه شیلی افزوده است.لینک منبع

برچسب ها :