به گزارش افکارنیوز،

 جان کلی، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید در واکنش به تصمیم کلیسای اسقفی واشنگتن برای برچیدن یادمان رابرت لی، از قهرمانان دوران برده‌داری آمریکا گفت: «رابرت لی، یک فرد شرافتمند بود، وی کسی بود که کشورش را رها کرد تا برای ایالت خود بجنگد، موضوعی که ۱۵۰ سال پیش خیلی مهمتر از کشور بود. در آن روزها وفاداری به ایالت اولویت داشت. اما امروزه متفاوت است … (و) فقدان توان مصالحه بود که به جنگ داخلی (در این کشور) انجامید».

کلی که با شبکه فاکس‌نیوز گفتگو کرده است در این خصوص گفت:‌ «۵۰۰ سال بعد، برای من غیرقابل تصور است که شما بتوانید آنچه را که هم اکنون فکر می‌کنیم و به کار ببریم درک کنید. من فکر می‌کنم این مسئله خیلی خطرناک است. این اقدام نشان می‌دهد که تا چه میزان قدردان تاریخ و آنچه تاریخ است نیستید».

به گفته جان کلی «تاریخ تاریخ است. و مطمئنا چیزهایی در تاریخ وجود دارد که چندان خوب نیست و چیزهای دیگری وجود دارد که خیلی خیلی خوب بودند. من فکر می‌کنم این اشتباه است، که به عنوان یک جامعه و به عنوان یک فرد، آنچه را که امروز به عنوان درست و نادرست در نظر گرفته می‌شود را گرفته و به سراغ ۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰ سال و بیشتر رفت و گفت که (کریستوف)‌ کلمب کار نادرستی انجام داد».

 لینک منبع

برچسب ها :