مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه اکنون گزارشی مبنی بر ریزش و رانش کوه در راه های استان دریافت نکرده ایم، گفت: تمامی محورهای گیلان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا نازک کار در گفت وگو با ایسنا از شب گذشته در برخی مناطق کوهستانی استان بارش برف آغاز شده و در محورهای اسالم – خلخال بارش برف به ۱۵ سانتیمتر، پونل – خلخال ۱۰ سانتیمتر و مناطق بالادست آستارا – اردبیل در حد سپیدپوش رسیده است.

وی با بیان اینکه براساس بخشنامه پلیس راه در این فصل باید خودروها در مناطق کوهستانی زنجیر چرخ همراه داشته باشند، تصریح کرد: راهداران نیز در راه های استان مستقر هستند تا مشکلات احتمالی را برطرف کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان، به رانندگان توصیه کرد که قبل از حرکت، طی تماس با سامانه ۱۴۱ از وضعیت راه های استان مطلع شوند و در صورت تردد از مناطق کوهستانی استان، تجهیزات ایمنی لازم را به همراه داشته باشند.

این مقام مسئول، همچنین از رانندگان خواست تا با توجه به بارش باران و به دنبال آن لغزنده بودن جاده ها، با رعایت سرعت مطمئنه و مقررات راهنمایی و رانندگی، سفری ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

نازک کار، با بیان اینکه اکنون گزارشی مبنی بر ریزش و رانش کوه در راه های استان دریافت نکرده ایم، گفت: تمامی محورهای گیلان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۸۲ راهدار در قالب ۴۱ اکیپ راهداری به همراه ۲۷۴ دستگاه ماشین   آلات سنگین و نیمه   سنگین و ۳۰ دستگاه خودروی سبک در راهدارخانه ها برای برطرف کردن مشکلات احتمالی در راه های استان مستقر هستند. همچنین ۱۶ راهدارخانه ثابت و ۹ راهدارخانه سیار در گیلان فعال است.لینک منبع

برچسب ها :