به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ علیرضا حیدرنیا گفت: برای دریافت کمک‌های مردمی جهت ارائه خدمات در ایام اربعین حسینی، اعلام آمادگی کرده ایم و به صورت هدفمند، کار دریافت کمک‌ها آغاز شده است.

وی با اشاره به همکاری سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران با ستاد اربعین اظهارکرد: به طور مرتب در جلسات ستاد اربعین حضور داشته ایم و علاوه بر این، در کمیته‌های فرعی نظیر کمیته‌های امنیتی و پشتیبانی نیز حضور یافته تا بتوانیم به کمک ستاد اربعین بیایم.

جانشین سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران از برپایی موکب بزرگ سپاه حضرت سیدالشهدا در شهر سامرا خبر داد و تصریح کرد: به منظور ارائه خدمات به زائران اربعین، تنها موکب ایرانی‌ها در شهر سامرا را با ظرفیت ۳ هزار زائر برپا کرده ایم.

حیدرنیا از آغاز فعالیت خادمان افتخاری در موکب بزرگ سپاه حضرت سیدالشهدا خبر داد و خاطرنشان کرد: فعالیت در موکب سپاه در شهر سامرا آغاز شده و ۷۵ خادم افتخاری زن و مرد نیز به منظور ارائه خدمات به زائران در این موکب حضور دارند.

وی ادامه داد: فعالیت موکب سپاه حضرت سیدالشهدا در شهر سامرا از مدتی قبل آغاز شده و تا ۴ روز بعد از اربعین حسینی نیز در این موکب خدمات ارائه می‌شود.

جانشین سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران با اشاره به اعزام روحانی و بسیجی همراه با کاروان‌های اعزامی به شهر‌های نجف و کربلا در ایام اربعین حسینی اظهارکرد: مقرر شده با کاروان‌های اعزامی روحانی و بسیجی نیز به کشور عراق اعزام شده تا کار روایت و همچنین مداحی را در طول سفر انجام دهند.

حیدرنیا در رابطه با جزئیات مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین تصریح کرد: مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین را از میدان امام حسین (ع) تا حرم عبدالعظیم حسنی برگزار خواهیم کرد و برای تامین امنیت این مراسم نیز برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: تمام مشتاقان زیارت که از مراسم اربعین حسینی در کشور عراق جا مانده اند، می‌توانند در مراسم پیاده روی اربعین حضور پیدا کنند. 

 لینک منبع

برچسب ها :