هافبک سابق برزیل و بارسلونا که قهرمانی جام جهانی، لیگ قهرمانان اروپا، کوپالیبرتادورس و جایزه بهترین بازیکن سال را در کارنامه دارد، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

آفتاب‌‌نیوز : هافبک سابق برزیل و بارسلونا که قهرمانی جام جهانی، لیگ قهرمانان اروپا، کوپالیبرتادورس و جایزه بهترین بازیکن سال را در کارنامه دارد، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش پارس نیوز، رونالدو ده آسیس موریرا معروف به رونالدینیو از سال ۲۰۱۵ در یک مسابقه رقابتی شرکت نکرده است و تاکنون تصمیم قطعی در مورد پایان دوران فعالیت حرفه ای خود نگرفته بود.

روبرتو آسیس برادر و مدیر برنامه های این بازیکن در گفت و گو با روزنامه اوگلوبو ریودوژانیرو، بازنشستگی او را از بازی فوتبال تایید کرد.

وی گفت: بعد از جام جهانی و احتمالا در ماه اوت مسابقات خداحافظی در برزیل، اروپا و آسیا برگزار می شود و می تواند یک مسابقه با تیم ملی برگزار شود.

خداحافظی فوتبالیست مشهور!

رونالدینیو ماه مارس ۳۸ ساله می شود. او در هشت باشگاه فوتبال شامل بارسلونا، پاری سن ژرمن، آث میلان، کرتارو مکزیک و تیم های برزیلی فلامنگو، اتلتیکو مینیرو، فلومینزه و گرمیو بازی کرده است.

اما در بارسلونا بود که رونالدینیو در سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ دوران پرافتخاری داشت. او به قهرمانی کاتالان ها در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۰۶ ، لالیگا ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ کمک کرد و در سال ۲۰۰۵ جایزه توپ طلا برای بهترین بازیکن سال را از آن خود کرد.

رونالدینیو در سال ۲۰۰۸ به میلان رفت و با این تیم در سال ۲۰۱۱ فاتح سری آ ایتالیا شد. او به برزیل بازگشت و به اولین قهرمانی اتلتیکو مینیرو در سال ۲۰۱۳ در کوپالیبرتادورس (مسابقات باشگاهی در منطقه آمریکای جنوبی) کمک کرد.

او هیچ گاه به اوج فعالیت حرفه ای خود بازنگشت، هرچند مهارتهای فوتبال و سبک بازی او که نمایانگر فوتبال برزیلی است، به یادماندنی است.

او در ۱۰۱ بازی ملی برای برزیل به میدان رفت و ۳۵ گل به ثمر رساند. گل او در جام جهانی ۲۰۰۲ که از روی یک ضربه آزاد، از فاصله ۳۵ متری به ثمر رسید تا انگلیس از گردونه رقابتها حذف شود، در خاطره ها باقی است.لینک منبع

برچسب ها :