به گزارش افکارنیوز،

  «یعیر لاپید» قانونگذار کنست رژیم اسرائیل در مطلبی که در نشریه «آتلانتیک» منتشر شده، مدعی شد که وزیر خارجه ایران حسن نیت ندارد.

 وی با اشاره به مقاله وزیر خارجه ایران در نشریه «آتلانتیک» مدعی شد «محمد جواد ظریف» با این روش قصد دارد ایران را به یک قدرت اتمی در منطقه مبدل سازد، به نحوی که غرب باور کند اتفافی رخ نخواهد داد.

وی در توجیه سخنان خود مدعی شد که ایران به خاطر اجتناب از کشته شدن غیر نظامیان دقت اصابت موشک‌های خود را افزایش نداده و این کشور علی رغم ادعای ظریف، دموکرات نیست.

لاپید با دفاع از همجنسبازان نوشته است که نوع برخورد ایران با این افراد یکی از دلایل دموکرات نبودن ایران است.

وی با تکرار حمایت‌های تسلیحاتی ایران از حزب‌الله لبنان و حوثی‌های یمن، جهاد اسلامی فلسطین نوشته است: ایران حسن نیت ندارد و مقاصد صلح آمیز از خود نشان نداده زیرا اگر چنین مواردی را می‌خواست نیروهای سپاه را برای کمک به «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه به این کشور نمی‌فرستاد.

وی نوشت: ظریف فردی حرفه‌ای ‌است و روش ایران نیز چنین است. آن‌ها گاهی به زبان انگلیسی و گاهی به زبان فارسی حرفی می‌زنند و سرانجام نیز کاری متفاوت انجام می‌دهند. من با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل موافق نیستم اما در توصیف او از «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران که وی را  «گرگی در لباس میش» نامیده بود، موافقم.

لاپید ادامه داد: متاسفانه توافق امضا شده با ایران در تابستان سال ۲۰۱۵ این اعتقاد را تقویت کرد. به دنبال امضای این توافق، آن‌ها برنامه‌های موشکی بالستیک خود را به میزان قابل توجهی گسترش داده‌ و شروع به حضور نظامی دائمی در سوریه کردند و صادرات سلاح‌های پیشرفته به حزب الله را افزایش دادند. آن‌ها همه کاری را در محیطی بسیار راحت‌تر از قبل انجام می‌دهند زیرا برجام آن‌ها را قادر ساخته توافق‌های گسترده اقتصادی را با چینی‌ها، روس‌ها و اروپایی‌ها منعقد کنند.

وی در خاتمه با دفاع از ادعای ترامپ مبنی بر این‌که ایران روح توافق را نقض می‌کند نوشته است: اگر نتیجه این توافق منتهی به تهدید متحدان آمریکا به ویژه عربستان و اسرائیل گردد، لغو یا دست‌کم تقویت چشمگیر آن باید روشی درست باشد.

 

 لینک منبع

برچسب ها :