حمله به رئیس‌جمهور به بهانه یک سخن تحریف شده

اگرچه رئیس جمهور انتصاب عبارت «امام زمان (عج) هم قابل نقد است» به خودش را تکذیب کرد اما آیت‌الله مصباح یزدی باز هم به انتقاد از حسن روحانی پرداخت.اگرچه رئیس جمهور انتصاب عبارت «امام زمان (عج) هم قابل نقد است» به خودش را تکذیب کرد اما آیت‌الله مصباح یزدی باز هم به انتقاد از حسن روحانی پرداخت.

آفتاب‌‌نیوز :

آیت‌الله مصباح یزدی در توییتر خود نوشت: می‌گویند مردم می‎توانند بر امام معصوم هم خرده بگیرند، انتقاد کنند و در جایی فرمانش را اطاعت نکنند. این مطالب را نه در پشت کوه قاف که در پایتخت جمهوری اسلامی ایران گفته‎اند! با وجود اینان، امام زمان چقدر باید خون دل بخورد؟!

به گزارش آفتاب‌نیوز، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در کتاب جامعه و تاریخ از نگاه قران نوشت: رهبر باید نسبت‌ به انتقادات و عیب‌جویی‌های گوناگون زیردستانش گوش شنوا داشته باشد؛ زیرا هرکسی، به‌جز انسان‌های معصوم، در معرض جهل، قصور فهم و ادراک، و لغزش‌ها و خطاهای اخلاقی و عملی است و داشتن روحیه انتقادپذیری، مقدمه ضروری رفع این عیوب و نقایص خواهد بود.

محمدتقی مصباح‌یزدی در کتاب جامعه و تاریخ از نگاه قرآن نوشت: رهبر باید نسبت‌ به انتقادات و عیب‌جویی‌های گوناگون زیردستانش گوش شنوا داشته باشد؛ زیرا هرکسی، به‌جز انسان‌های معصوم، در معرض جهل، قصور فهم و ادراک، و لغزش‌ها و خطاهای اخلاقی و عملی است و داشتن روحیه انتقادپذیری، مقدمه ضروری رفع این عیوب و نقایص خواهد بود. حتی رهبران معصوم (علیه‌السلام)، یا به‌علت اینکه بعضی از مردم به عصمتشان پی‌نبرده بودند و یا بدین قصد که دیگران را تعلیم ‌و تربیت کنند و نشان بدهند که هر فرد، در هر حدی از رهبری هست، باید انتقادپذیر باشد، به انتقادات و عیب‌جویی‌هایی گوش می‌سپردند و از مردم می‌خواستند که از عرضه و ارائه آرا و نظریات خود دریغ نورزند. [کتاب جامعه و تاریخ از نگاه قرآن]

به گزارش کانال فرید مدرسی، مصباح یزدی همچنین در صفحه رسمی خود در توییتر نوشت: تا قبل از پیروزی انقلاب می‌توانستیم مشکلات را به گردن دیگران بیندازم و فقط مرگ بر آمریکا و انگلیس بگوییم که به جای ما تصمیم می‌گرفتند اما امروز نمی‌توانیم فقط آنها را مسئول بدانیم. وجدان ما این مسئله را باور نخواهند کرد و مهم‌تر از آن، خدا نیز این را از ما نمی‌پذیرد.

همچنین واکنش توییتری مصباح یزدی به حرف‎های تکذیب‌شده رئیس‌جمهور را در ادامه ببینید:

مصباح‎یزدی: نه در کوه قاف،که در پایتخت ایران به امام معصوم خرده می‎گیرند/ امام زمان چقدرخون دل بخورد؟لینک منبع

برچسب ها :