معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات‌ ایمنی شهرداری رشت گفت: در اثر وزش باد گرم در رشت ۱۵ مورد آتش‌سوزی به‌وقوع پیوست که ۸ مورد آن مربوط به علف‌زارها بود.

آفتاب‌‌نیوز :

شهرام مومنی در گفت‌و‌گو با تسنیم، با اشاره به آماده باش نیروهای سازمان آتش‌نشانی به‌دلیل وزش بادهای گرم اظهار داشت: در روز اول وزش بادهای گرم شاهد وقوع ۱۵ مورد آتش سوزی بودیم.

وی با بیان اینکه ۸ مورد از آتش سوزی‌ها مربوط به حریق علف‌زارها بوده است گفت: یک مورد سقوط درخت بر روی کابل‌های برق در بلوار لاکان و همچنین وقوع یک مورد سقوط حلب سقف ساختمان از دیگر موارد به‌وقوع پیوسته امروز بود.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات‌ ایمنی شهرداری رشت با اعلام اینکه موارد به وقوع پیوسته تلفات جانی در پی نداشته است خاطرنشان کرد: مردم عزیز می‌بایست نکات ایمنی لازم در هنگام وزش بادهای گرم را رعایت کنند.

مومنی تشریح کرد: شهروندان گرامی می‌بایست از برپا کردن آتش در علف‌زارها، در کنار ابینه‌ها و خودروها جلوگیری کنند تا از بروز هرگونه آتش‌سوزی احتمالی جلوگیری شود.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات‌ ایمنی شهرداری رشت افزود: ساکنان آپارتمان‌ها و ساختمان‌های چند طبقه می‌بایست نسبت به جمع آوری اجسامی مانند گلدان که احتمال سقوط آن‌ها از ارتفاع وجود دارد اقدام کنند.لینک منبع

برچسب ها :